Z głebokim żalem zawiadamiamy o śmierci dr hab. Andrzeja Massalskiego

Niezwykle poruszeni, z wielkim smutkiem informujemy,
że 8 października 2023 roku, odszedł
dr hab. Andrzej Massalski prof. UJK.

Żegnamy wybitnego Naukowca, autorytet w badaniach ultrastruktur wewnętrznych glonów i sinic, cenionego Nauczyciela Akademickiego.
Pan Profesor, z Instytutem Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach związany był od 1991 do 2013 roku. W latach 2005-2008 pełnił funkcję kierownika Zakładu Botaniki Instytutu Biologii. W swojej bogatej karierze naukowej miał okazję pracować (przez blisko trzydzieści lat) w renomowanych ośrodkach badawczych w Europie i na świecie (m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Szwecji, Kanadzie, Portugalii, USA i Kenii) oraz współpracować z wybitnymi naukowcami. Dorobek naukowy Pana Profesora obejmuje liczne publikacje i artykuły oraz doniesienia konferencyjne. Był pasjonatem podróży i artystą fotografii. Zdjęcie ultrastruktury wewnętrznej komórki wykonane przez Profesora znalazło się na okładce czasopisma „Nature”. Od zawsze fascynował się nauką, był erudytą oraz życzliwym kolegą i wychowawcą wielu pokoleń studentów i doktorantów. Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe Profesora odbędą się 13 października o godz. 13.30 w kieleckiej Bazylice katedralnej Wniebowzięcia NMP a następnie na Cmentarzu Nowym w Kielcach.

Brak możliwości komentowania.